Wszystko co chcielibyście wiedzieć o swastykach – 8.12.2011 w Warszawie

Tytuł: Wszystko co chcielibyście wiedzieć o swastykach

Autor: Marcin Klebba

Opis: swastyka – utracony symbol szczęścia najbardziej kojarzy się z II Wojną Światową. Niewiele osób wie skąd tak naprawdę pochodzi. Jedni kiwając głowami myślą że z Indii, inni mówią że to przecież starożytny symbol słońca, a reszta wspominając Hitlera i tak wie swoje.

Wśród znawców symboli, swastyka jest często określana mianem jednego z najstarszych znaków świata. Mimo, że występuje powszechnie na wielu starych zabytkach, to jednak brakuje jednoznacznej odpowiedzi określającej jej najwcześniejsze użycie.

Ale co to w końcu jest ta swastyka i o co chodzi z tym symbolem? Dlaczego używało jej tak dużo kultur na świecie i gdzie nadal jest używana? Co sprawia, że każdy może postrzegać swastykę zupełnie inaczej?

Na te i wszystkie inne pytania znajdziecie wreszcie odpowiedzi. Czeka nas pokaz slajdów, filmów, rekwizytów, ankieta, miniwarsztaty oraz inne atrakcje i propozycje 😉 Przekonajmy się już podczas najbliższego Wieczorku Naukowego.

Termin: 8 grudnia 2011 roku o godz. 19:30 w lokalu „Szczotki Pędzle” ul. Tamka 45B w Warszawie.

KONKURS!!!

Każdy kto chciałby wziąć udział w konkursie z nagrodami niech wyśle zdjęcie na którym znajduje się jedna lub więcej swastyk na adres: marcin.klebba@swastyki.pl do 7 grudnia.

UWAGA: wizerunki swastyk nazistowskich i takich, które zostały narysowane lub namalowane przez autora nie będą brały udziału w konkursie.

Wybrane zdjęcia zostaną podczas wykładu omówione, a autorzy nagrodzeni, więc zachęcam do przeglądania swoich domowych archiwów lub ewentualnego zrobienia jeszcze jakiś nowych zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *