Wszystko co chcielibyście wiedzieć o swastykach – 8.12.2011 w Warszawie

Tytuł: Wszystko co chcielibyście wiedzieć o swastykach

Autor: Marcin Klebba

Opis: swastyka – utracony symbol szczęścia najbardziej kojarzy się z II Wojną Światową. Niewiele osób wie skąd tak naprawdę pochodzi. Jedni kiwając głowami myślą że z Indii, inni mówią że to przecież starożytny symbol słońca, a reszta wspominając Hitlera i tak wie swoje.

Wśród znawców symboli, swastyka jest często określana mianem jednego z najstarszych znaków świata. Mimo, że występuje powszechnie na wielu starych zabytkach, to jednak brakuje jednoznacznej odpowiedzi określającej jej najwcześniejsze użycie.

Ale co to w końcu jest ta swastyka i o co chodzi z tym symbolem? Dlaczego używało jej tak dużo kultur na świecie i gdzie nadal jest używana? Co sprawia, że każdy może postrzegać swastykę zupełnie inaczej?

Na te i wszystkie inne pytania znajdziecie wreszcie odpowiedzi. Czeka nas pokaz slajdów, filmów, rekwizytów, ankieta, miniwarsztaty oraz inne atrakcje i propozycje 😉 Przekonajmy się już podczas najbliższego Wieczorku Naukowego.

Termin: 8 grudnia 2011 roku o godz. 19:30 w lokalu „Szczotki Pędzle” ul. Tamka 45B w Warszawie.

KONKURS!!!

Każdy kto chciałby wziąć udział w konkursie z nagrodami niech wyśle zdjęcie na którym znajduje się jedna lub więcej swastyk na adres: marcin.klebba@swastyki.pl do 7 grudnia.

UWAGA: wizerunki swastyk nazistowskich i takich, które zostały narysowane lub namalowane przez autora nie będą brały udziału w konkursie.

Wybrane zdjęcia zostaną podczas wykładu omówione, a autorzy nagrodzeni, więc zachęcam do przeglądania swoich domowych archiwów lub ewentualnego zrobienia jeszcze jakiś nowych zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.