Ornament swastykopodobny na kociołku Bombura z filmu "Hobbit: Niezwykła podróż"

Kociołek Bombura

Tytuł: Hobbit: Niezwykła purchase flagyl podróż

Kraj: Nowa Zelandia, USA

Rok produkcji: 2012 (premiera na świecie: 28 listopada; premiera w Polsce: 25 grudnia)

Reżyser: Peter Jackson

Scenografia: Dan Hennah, scenograf, kierownik działu artystycznego 3 Foot 7 Ltd, odpowiedzialny za całość filmu od strony wizualnej i przeniesienie wizji reżysera na ekran. Odpowiada też za stworzenie planów filmowych, rekwizytów i dekoracji od koncepcji po gotowe przedmioty.

Czas trwania: 2godz. 49min.

Ornament swastykopodobny: prawoskrętny

Fotografia: Mat Hunkin, autor projektu kociołka Bombura, projektant rekwizytów w dziale artystycznym 3 Foot 7 (zdjęcie pochodzi z książki Daniela Falconer’a, Hobbit. Niezwykła podróż. Sztuka tworzenia filmu, Kronika I, s. 71)

Opis: fragment ornamentu można dostrzec na kociołku zawieszonym nad ogniskiem w krótkiej scenie gdy Bombur przygotowuje wieczorem posiłek, a Balin zaczyna snuć opowieść o bohaterskiej walce Thorina Dębowej Tarczy z Azogiem.

Wszystko, co dotyczy Bombura, ma związek z jedzeniem – olbrzymie zapasy, gotowanie w wielkich kociołkach i oczywiście samo przygotowywanie i spożywanie potraw.  – John Howe, autor szkiców koncepcyjnych rekwizytów Bombura (Daniel Falconer, Hobbit. Niezwykła podróż. Sztuka tworzenia filmu, Kronika I, s. 71)

Żródła:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hobbit_(trylogia_filmowa)

http://www.filmweb.pl/film/Hobbit%3A+Niezwyk%C5%82a+podr%C3%B3%C5%BC-2012-343217

Daniel Falconer, Hobbit. Niezwykła podróż. Sztuka tworzenia filmu, Kronika I, Warszawa 2012

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.